Separatory metali Goudsmit w formie stożkowej (rurowej) są wykorzystywane do oczyszczania materiałów sypkich transportowanych grawitacyjnie. Magnes jest zaprojektowany w formie pocisku, co pozwala uniknąć zawieszania się materiału. W ten sposób przez separatory rurowe możemy przepuścić nawet 550 m3 materiału sypkiego w ciągu godziny!!
Jakie zastosowanie mają takie urządzenia w browarze? Otóż konieczne jest zapewnienie czystości półproduktów używanych do warzenia piwa… metale na pewno nie poprawią smaku złocistego napoju, a zatem trzeba zająć się nimi już na etapie transportu półproduktów z magazynu do instalacji. Jak to wygląda w praktyce spójrzmy na przykładzie słodu.
Separatory są oczyszczane przez pracowników po zgromadzeniu się na stożku metali. Ponieważ nie jest ich dużo oczyszczanie odbywa się cyklicznie. Separatory są wyposażone w magnesy trwałe, nie wymagające zasilania elektrycznego. Jak to działa?
Separator jest montowany przy pomocy śrub do kanału transportującego produkt. W obudowie umieszczony jest stożek magnetyczny, który tworzy głębokie pole magnetyczne przyciągające metale ferromagnetyczne. Kierownice naprowadzają produkt na magnes, aby zoptymalizować proces separacji metali. Oczyszczony produkt opuszcza separator przez wylot. Otwierane drzwi umożliwiają operatorowi łatwe oczyszczanie magnesu.
Mogą być również wykonane w wersji z elektromagnesem, który jest oczyszczany automatycznie. Wówczas po wyłączeniu elektromagnesu pneumatycznie przełączana jest klapa kierująca metale do osobnej zsuwni.
Kontakt: Michał Matykiewicz, tel. 504 034 175
michal@matykiewicz.com